top of page
daIMG_0797 (1).jpg

Damla ŞİŞDAĞ FIRAT

Avukat - Arabulucu Damla Şişdağ Fırat, 2016 yılından beri İzmir Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. 2015 yılında Yaşar Üniversitesi’nden 2.’lik derecesi ile mezun olmuştur. 2016 yılında EVİRGEN & ŞİŞDAĞ Avukatlık Ofisi'ni kurmuş ve hukukun çeşitli alanlarında müvekkillerine hukuki hizmet vermiştir. 2022 yılında ise meslektaşları ile bir araya gelerek EVİRGEN I KARAMAN I ŞİŞDAĞ Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nu kurmuşlardır.

Av. Damla Şişdağ Fırat, 2016  yılında ELSA Avrupa Genç Hukukçular Derneği’ni temsilen Strasbourg’da gerçekleştirilen Dünya Demokrasi Forumu’na raportör olarak katılmıştır. Hazırlamış olduğu rapor Dünya Demokrası Forumu tarafından yayımlanmıştır. 2018 yılında “Elektrik Hizmetlerinin Hukuki Niteliği” üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Hala Yaşar Üniversitesinde burslu olarak “Uluslararası Hukuk ve Türk Hukuku açısından Büyük Veri” üzerine doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 

Av. Damla Şişdağ Fırat’ın uzmanlık alanları Kişisel Verilerin Korunması, Miras Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Sigorta Hukuku olup müvekkillerini ilgili konularda temsil etmekte ve müvekkillerine hukuki danışmanlık vermektedir.Av. Damla Şişdağ Fırat İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) European Association of Lawyers (AEA) üyesidir.

  • LinkedIn
bottom of page